Witamy!

Obraz Bł. Marceliny Darowskiej

Wizyta duszpasterska 2019 Odwiedziny od g. 15-tej.

1. Poniedziałek-14 stycznia- ul. 11 Listopada – numery parzyste od pp. Kramer(nr 48c) do ul. Pastewnej włącznie – pp. Zborowscy(nr 22a).
  2. Wtorek-15 stycznia- od pp. Okoń(nr22) do końca po stronie parzystej i od pp. Rockich(nr 55) do pp. Zuk(nr 45a).
  3. Środa-16 stycznia- od p. Szydłowskiej(nr 45a) do końca ulicy po stronie numerów nieparzystych.
  4. Czwartek- 17 stycznia-ul. Warszawska - od Brukowej do Olszynowej oraz sama ul. Olszynowa
  5. Piątek – 18 stycznia- ul. Warszawska –od Olszynowej do końca Sobota 19 st. od 10-tej ul.Kościuszki

9 lipca 2017 obchodzimyśmy siedemdziesiątą ósmą rocznicę koronacji figury Matki Bożej JAZŁOWIECKIEJ.

Uroczystość ta odbyła się w Jazłowcu na kilkadziesiąt dni przed wybuchem II wojny światowej. Diadem koronujący Panią Jazłowiecką na Jej skronie zakładał Sługa Boży ks. Kardynał August Hlond, Prymas Polski. Po zakończonej wojnie, w dzień po przywiezieniu przez Siostry figury Matki Bożej z Jazłowca do Szymanowa, 25 czerwca 1946 roku, ks. Kard. August Hlond witając Matkę Bożą powiedział znamienne słowa: „stanięcie Jej tu, u progu stolicy, nie dzieje się bez szczególnej myśli Bożej”. Niezwykłość tego wydarzenia zbiega się z niemniej wymowną rocznicą, już sześćdziesiątą, pobytu w naszej parafii figury Matki Bożej Jazłowieckiej z Hrycowa na Wołyniu. Tę domową obecność Matki Bożej Jazłowieckiej zawdzięczamy Siostrom Niepokalankom, które w 1957 roku odnalazły poszukiwaną figurę Matki Bożej Jazłowieckiej z Hrycowa w magazynach Muzeum Narodowego w Warszawie i 9 lipca tego, 1957 roku witały Matkę Bożą w swojej kaplicy w willi „Jutrzenka”, tutaj we Wrzosowie.

Odtąd, już od sześćdziesięciu lat, Pani Jazłowiecka jest z nami, dzisiaj, w kościele parafialnym w Burakowie. Dziękujemy Panu Bogu za 60 lat pobytu, dzisiaj w naszym kościele, figury Pani Jazłowieckiej. Jest to prototyp kilku powstałych podobnych figur, które wyszły spod ręki Oskara Sosnowskiego. Nasza figura jest najwcześniejsza – powstała w 1850 roku i przez swój pobyt związana jest z Hrycowem, posiadłością pp. Grocholskich, która znajdowała się na Wołyniu.

Jest więc okazja do szczególnego podziękowania za dar Jej obecności wśród nas !

Rzymsko-Katolicka Parafia Bł. Marceliny Darowskiej

Łomianki-Buraków

Dziękujemy za obecność na naszej stronie internetowej i jednocześnie zapraszamy do nawiedzenia naszej świątyni.

Adres:

05-092 Łomianki-Buraków,

ul. Sobieskiego 2a

05-092 Łomianki

Kancelaria Parafialna czynna:

poniedziałek, środa, sobota – godz. 16:00-17:30 (w sprawach pilnych i niezwłocznych – o każdej porze)

środa,
16 stycznia 2019