I NIEDZIELA ADWENTU 01 GRUDNIA 2019 ROKU

  1. Dzisiaj 1 grudnia, I Niedziela Adwentu. Tradycyjne Roraty będą się odbywać w dni powszednie Adwentu podczas porannych Mszy świętych o g. 6.45. W II Niedzielę Adwentu rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Piotr Staniewicz – dyrektor Archidiecezjalnego Archiwum.
  2. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca wypominki za zmarłych o g. 17-tej.
  3. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia chcielibyśmy włączyć się do udziału w Akcji „Paczka na Kresy”, którą Polska Fundacja Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom, współorganizuje z Polską Fundacją Narodową, Mazowieckim Kuratorem Oświaty, Pocztą Polską oraz Mazowieckim OHP. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy Świętych będzie wystawiony kosz, do którego będą zbierane: produkty spożywcze, słodycze, medykamenty, chemia domowa, kremy, środki opatrunkowe. Świetnym załącznikiem do paczek mogą być kalendarze na 2020 r. o tematyce związanej z Polską, a także kartki świąteczne z życzeniami. Nie przyjmujemy: ubrań, artykułów papierniczych, zabawek (pluszaków), książek ani podręczników.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Czwartek to jednocześnie 5 dzień w miesiącu – dzień nowenny do Bł. Matki Marceliny. Przypominam o intencjach skierowanych do naszej Patronki. Nowenna rozpocznie się około g. 18.45. W piątek możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od g. 17-tej. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP od g. 17-tej.
  5. Dary, które posłużą do sporządzenia świątecznych paczek dla naszych parafian niezamożnych będziemy zbierać w drugim tygodniu Adwentu.
  6. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

Dzisiaj jest

wtorek,
10 grudnia 2019

(344. dzień roku)

Święta

Wtorek, II Tydzień Adwentu
Rok A, II
Dzień Powszedni