XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 WRZEŚNIA 2018 ROKU

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania, któremu tym razem towarzyszy motto „W poszukiwaniu drogi” nawiązującego XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów Młodzież, wiara i rozeznanie powołania mającego się odbyć w Rzymie w październiku br. W dniach tego tygodnia będziemy modlić się w intencjach uczniów i nauczycieli o dobre przygotowanie młodego pokolenia do budowania szczęśliwej przyszłości naszej Ojczyzny.
  2. W tym tygodniu w czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy o krzyżach przy naszych domach i na ulicach – zadbajmy o ich wygląd, pamiętajmy też o krzyżach naszych bliźnich i wspierajmy ich modlitwą.
  3. Informacja dla Rodziców dzieci z klas III-cich szkoły podstawowej: w przyszłym 2019 roku I komunia święta w naszym kościele odbędzie się 9 czerwca; rocznica I komunii świętej tegorocznej odbędzie się 16 czerwca. Proszę, aby przez obecny miesiąc wrzesień Rodzice zgłaszali trzecioklasistów, którzy w tym roku rozpoczną w naszym kościele przygotowania do tego sakramentu.
  4. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”.

Dzisiaj jest

sobota,
22 września 2018

(265. dzień roku)

Święta

Sobota, XXIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę