XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 9 SIERPNIA 2020 ROKU

  1. W sobotę 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP – tradycyjnie zwana również świętem Matki Bożej Zielnej. Msze święte w naszym kościele będą się odbywać w porządku niedzielnym – będzie również Msza święta o g. 18-tej. Podczas każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. 
  2. Dzień 15 sierpnia jest również Świętem Wojska Polskiego. Z tej okazji w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. odbędzie się w naszym kościele uroczysta Msza święta o g. 10-tej. Wezmą w Niej udział kombatanci, przedstawiciele władz miasta Łomianki, samorządowcy. Będziemy się modlić za wszystkich, którzy oddali swe życie dla odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Po Mszy świętej nastąpi przemarsz uczestników uroczystości do pomnika „Miejsce uświęcone krwią poległych za wolność Ojczyzny", znajdującego się przy ulicy Parkowej. Tu w latach 1939-1942 Niemcy rozstrzelali 22 Polaków. W ostatniej części uroczystości przy pomniku zostaną złożone wieńce i kwiaty. Również w miejscu faktycznych straceń w pobliskim wąwozie Lasku Młocińskiego wieńce i kwiaty zostaną złożone. 
  3. W niedzielę 16 sierpnia w kościołach Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Libanowi. 
  4. W związku ze znacznym wzrostem zakażeń w ostatnim czasie wirusem Covid-19 zachęcam i przypominam o osobistej odpowiedzialności za zdrowie bliźnich – noszenie maseczek, także w kościele jest wyrazem naszej troski o zdrowie bliźnich i nas samych. Podejmijmy ten trud, a w ten sposób pandemia zostanie szybciej i skuteczniej przezwyciężona. 
  5. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny" oraz „Idziemy".

Dzisiaj jest

czwartek,
13 sierpnia 2020

(226. dzień roku)

Święta

Czwartek, XIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. męcz. Poncjana, papieża, i Hipolita, prezb.