I NIEDZIELA ADWENTU 03 GRUDNIA 2017 ROKU

  1. Podczas Adwentu tradycyjne roraty będą się odbywać w dni powszednie adwentu o brzasku dnia, podczas porannych mszy świętych, o g. 6.45. Szczególne zaproszenie kieruję do dzieci przedszkolnych, ich Rodziców oraz osób najbliższych z ich rodzin – roraty dla nich będą się odbywać w każdy czwartek o g. 6.45. Przewodnikiem w roratach będzie o. Wojciech, który z pomocą św. Józefa będzie nas przygotowywał na świąteczne spotkanie z Panem Jezusem. Zapraszam również dzieci z klas III na adwentową mszę świętą w każdy piątek o g. 18-tej.
  2. Ten najbliższy piątek, 8 grudnia, będzie uroczystością NMP Niepokalanie Poczętej. Specjalnym akcentem uroczystości będzie włożenie przez dzieci pamiątkowych medalików z Niepokalaną. W Maryi dzieci będą miały Orędowniczkę i Opiekunkę na drodze przygotowania do I komunii świętej.
  3. 8 grudnia to uroczystość patronalna Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia. Będzie to okazja do złożenia Siostrom życzeń i podziękowania za Ich obecność wśród nas. W tym dniu w naszym kościele msze święte o g. 6.45, 9.00 i 18.00. Będziemy mogli również uczestniczyć w Godzinie Łaski – od g. 12-tej do 13-tej, o której to Godzinie sama Maryja zapewnia, że nie odmówi nikomu i uzyska dla ubiegających się o nie, potrzebne łaski.
  4. Modlitwa wypominkowa za zmarłych, jak zwykle w pierwszy poniedziałek miesiąca, odbędzie się jutro o g. 17-tej. W najbliższy wtorek kolejny 5 dzień miesiąca, tym razem, grudnia. Nowenna do Bł. Matki Marceliny podczas wieczornej mszy świętej, około g. 18.45. Proszę wpisywać intencje modlitewne kierowane do naszej Patronki.
  5. Kolejne spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się we czwartek, 7 grudnia, o g. 19-tej.
  6. Za tydzień, w niedzielę, w kościele zostanie wystawiony kosz do którego będziemy mogli przynosić artykuły żywnościowe takie jak: cukier, mąka, kasza, ryż, makaron, olej, kawa, herbata, słodycze, bakalie. Utworzą one swoisty bank artykułów, które zostaną rozdzielone dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej. Artykuły te prosimy dostarczać do niedzieli 17 grudnia, aby w tygodniu przed Wigilią mogły dotrzeć do osób potrzebujących.
  7. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”.

Dzisiaj jest

piątek,
15 grudnia 2017

(349. dzień roku)

Święta

Piątek, II Tydzień Adwentu Rok B, II Dzień Powszedn

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia: