XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17 WRZEŚNIA 2017

  1. Dzisiaj, w III niedzielę września, obchodzimy 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który obchodzony jest pod hasłem „Nie lękaj się, bo jestem z tobą”.- Przekazujmy nadzieję i ufność w naszych czasach.- Polecamy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.
  2. 17 września przypada też Światowy Dzień Sybiraka. Również dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.
  3. W dalszym ciągu proszę, aby do końca obecnego miesiąca września Rodzice zgłaszali trzecioklasistów, którzy w tym roku rozpoczną w naszym kościele przygotowanie do I Komunii świętej.
  4. Zapraszam na pierwsze powakacyjne informacyjne spotkanie dla Rodziców dzieci, na którym można byłoby omówić możliwości wspólnej pracy formacyjno-integracyjnej. Moim pragnieniem byłoby powstanie w naszej parafii wspólnoty rodzin, która wraz z dziećmi rozwijałaby się poprzez systematyczne spotkania prowadzące do razem podejmowanych działań. To pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w niedzielę 24 września po mszy świętej o g. 10-tej.
  5. W związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim, jaki miał miejsce na początku lipca br. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby w niedzielę 24 września br., we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Warszawskiej została przeprowadzona zbiórka do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej katedry.
  6. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”.

Dzisiaj jest

sobota,
23 września 2017

(266. dzień roku)

Święta

Sobota, XXIV Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia: