XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 WRZEŚNIA 2021 ROKU

  1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli swymi datkami potrzeby i utrzymanie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego. 
  2. Dzisiaj w niedzielę, w naszym kościele o g. 10-tej, odbędzie się uroczystość I Rocznicy I Komunii świętej. To wydarzenie jest okazją, aby zapowiedzieć, że w tym roku szkolnym, w naszym kościele I Komunia święta odbędzie się 05 czerwca o g. 10.00. Natomiast Rocznica I Komunii świętej będzie tydzień później 12 czerwca o g. 10.00. Proszę aby Rodzice zgłaszali swoje dzieci do przygotowania ich do I Komunii świętej. 
  3. Odwiedziliśmy w ostatni wtorek, w godzinach popołudniowych, Ojca Wojciecha Szulczyńskiego. Jako przedstawiciele parafian podziękowaliśmy Ojcu jeszcze raz za Jego pracę i dobro, które zostawił w naszej wspólnocie. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy okazali znaczący i hojny gest życzliwości, wspierający Ojca Wojciecha w Jego boju o zdrowie. 
  4. Nadal dziękuję wszystkim za złożone ofiary wspierające powstanie szafy, która będzie przechowywać w swym wnętrzu szaty, sprzęty i naczynia liturgiczne w naszej zakrystii. Bóg zapłać! W ostatnim czasie zostały odnowione tła obrazów Bł. Matki Marceliny oraz Bożego Miłosierdzia. Usprawniona została również instalacja wodna toalety na dole kościoła – doprowadzono tam ciepłą wodę. 
  5. Dzisiejsza Msza święta o g. 12-tej zostanie odprawiona. Już wcześniej na tę godzinę został ustalony termin chrztu naszych parafian dlatego Mszy świętej nie odwołuję. 
  6. W tym tygodniu 14 września wypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a także 18 września w sobotę, święto św. Stanisława Kostki patrona Młodzieży i patrona Polski. Święta te niech będą okazją, szczególnie dla młodzieży, do odbycia na początku nowego roku szkolnego spowiedzi świętej. 
  7. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

Dzisiaj jest

wtorek,
21 września 2021

(264. dzień roku)

Święta

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Rok B, I
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Liturgia słowa