IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11 MARCA 2018 ROKU

  1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia: wychodząc dziś z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki, która będzie przeznaczona na wsparcie osób potrzebujących w naszej parafii. Dzięki naszym datkom zostaną przygotowane paczki świąteczne, które będą rozdzielone tym osobom.
  2. Na zebranie organizacyjne zapraszam zespół charytatywny działający przy parafialnej radzie duszpasterskiej. Zebranie odbędzie się w najbliższą środę o g. 19-tej.
  3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, podobnie jak w latach ubiegłych, można składać do skarbony pod figurą św. Jana Nepomucena. Msza święta w intencji ofiarodawców na kwiaty zostanie odprawiona w Wielką Sobotę.
  4. Ponawiam zaproszenie Ks. Kardynała dotyczące Święta Papieskiego w dniu 13 marca czyli w najbliższy wtorek. Z tej racji również w naszym kościele we wtorek podczas mszy świętej o g. 18-tej będziemy modlić się w intencji papieża Franciszka.
  5. W piątki Wielkiego Postu uczestniczymy w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Dla dzieci o g. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o g. 17.15. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17-tej.
  6. Spotkanie przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek, 15 marca, o g. 19-tej.
  7. W dalszym ciągu młodzież klasy III gimnazjum może odbierać deklaracje zgłoszeniowe, które są sposobem zapisywania się na następną turę przygotowań do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie informujące o przebiegu i formie przygotowania do bierzmowania odbędzie się dzisiaj po mszy świętej o g. 10-tej. 8
  8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się już za tydzień w V Niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. Bartłomiej Pergoł, rezydent parafii św. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie na Muranowie oraz notariusz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Nauki rekolekcyjne odbędą się na wszystkich niedzielnych mszach świętych. O szczegółach rekolekcji poinformuję na bieżąco.
  9. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”.

Dzisiaj jest

wtorek,
20 marca 2018

(79. dzień roku)

Święta

Wtorek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni