XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13 październik 2019 ROKU

  1. Dzisiaj przypada XIX Dzień Papieski obchodzony pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Wesprzyjmy datkiem fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W ten sposób budujemy żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II. W środę 16 października mija 41. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Ojca Świętego Jana Pawła II.
  2. Przypominam o dzisiejszym spotkaniu z dziećmi i Rodzicami w ramach przygotowań do I Komunii świętej - po Mszy świętej o g. 12-tej.
  3. Pielgrzymka autokarowa do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbędzie się we wtorek, 22 października. Wyjazd sprzed naszego kościoła o g. 6.30. Koszt pielgrzymki wynosi 60 zł.
  4. Dzisiaj, 13 października, kolejna 102 rocznica Objawień Fatimskich. Zapraszam naszych parafian do wzięcia udziału w dzisiejszej procesji różańcowej wokół naszego kościoła. Naszą wspólną modlitwę rozpoczniemy o g. 16-tej i pójdziemy ulicami Przyłuskiego, Czarnieckiego, Parkową i Sobieskiego. Zakończymy w kościele adoracją i Błogosławieństwem eucharystycznym.
  5. Jutro, w poniedziałek, 14 października przypada Dzień Edukacji – doroczne święto nauczycieli i wychowawców. W tym dniu w naszym kościele nie będzie mszy świętej porannej. Natomiast po południu o g. 16-tej zostanie odprawiona Msza święta w intencji pracowników przedszkola Sióstr Niepokalanek – będzie to modlitwa w intencji nauczycieli i wychowawców.
  6. W bieżącym roku obchodzimy 35. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – kapłana naszej archidiecezji. W sobotę 19 października w Sanktuarium Bł. Księdza Jerzego, o g. 18-tej, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w rocznicę męczeńskiej śmierci Bł. Męczennika.
  7. Zapraszam do odebrania albumów zawierających historię parafii i relację z uroczystości jubileuszowej. Cena jednego egzemplarza wynosi 40 zł.
  8. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

Dzisiaj jest

poniedziałek,
14 października 2019

(287. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy