II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 MARCA 2019 ROKU

1. Obchodzimy dziś II Niedzielę Wielkiego Postu Ad Gentes pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dlatego też wychodząc z kościoła możemy wspomóc swoim datkiem dzieło pomocy misjonarzom. Za złożone ofiary z góry bardzo serdecznie dziękuję.
  2. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, podobnie jak w latach ubiegłych, można składać do skarbony pod figurą św. Jana Nepomucena. Msza święta w intencji ofiarodawców na kwiaty zostanie odprawiona w Wielką Sobotę.
  3. W najbliższy wtorek, 19 marca, wypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – patrona ojców rodzin, patrona mężczyzn. Zachęcam ojców rodzin i mężczyzn do uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej. W obliczu różnorodnych zagrożeń wobec rodzin modlitwa za mężczyzn jest szczególnie potrzebna.
  4. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dla dzieci o g. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o g. 17.15. W Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17-tej.
  5. Przypominam o naszym Święcie jakim jest jubileusz XXV-lecia Parafii. Zebrania osób chcących pomóc w przygotowaniu tego wydarzenia odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy świętej wieczornej – przed godziną 19-tą. Przy okazji proszę dziś Was, drodzy Parafianie o odnalezienie w waszych zbiorach zdjęć, które ukazywałyby czas powstawania naszej parafii, rozbudowę kaplicy Sióstr Niepokalanek czy też inne ważne epizody z życia wspólnoty parafialnej. Zdjęcia proszę podpisać, aby mogły one powrócić do właściciela po ich wykorzystaniu w okolicznościowej wystawie.
  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu tj. 7 kwietnia. Poprowadzi je ks. Tadeusz Jarząb, proboszcz parafii św. Tadeusza Apostoła na Sadybie w Warszawie.
  7. Informuję o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 5 i 12 kwietnia na trasach zgłoszonych do organizatorów. Adres strony internetowej organizatorów: www.edk.org.pl
  8. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.

niedziela,
24 marca 2019