I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 LUTEGO 2018 ROKU

  1. Ofiarami złożonymi dzisiaj na tacę wsparliśmy utrzymanie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. W przyszłą niedzielę zaś odbędzie się ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.
  2. Święto Katedry św. Piotra Apostoła wypada we czwartek 22 lutego. Przypomina ono, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Tego dnia będziemy się modlić aby „pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona”.
  3. W piątki Wielkiego Postu uczestniczymy w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Dla dzieci o g. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o g. 17.15. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17-tej.
  4. Spotkanie przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek, 22 lutego, o g. 19-tej.
  5. Zapraszam młodzież klasy III gimnazjum do odbierania deklaracji zgłoszeniowych, które są sposobem zapisywania się na następną turę przygotowań do sakramentu bierzmowania. Proszę o zwrot tych deklaracji w następną niedzielę, 25 lutego. Wtedy zaproszę zgłoszonych na pierwsze spotkanie i ogłoszę jego termin.
  6. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”.

Dzisiaj jest

czwartek,
22 lutego 2018

(53. dzień roku)

Święta

Czwartek, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Święto katedry św. Piotra Apostoła