XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20 WRZEŚNIA 2020 ROKU

1. Dzisiaj obchodzimy 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecamy w modlitwach pracowników mediów wypraszając dla nich postawę odpowiedzialności za przekazywaną prawdę.
  2. Informacja dla Rodziców uczniów z klas III szkoły podstawowej: I Komunia święta w przyszłym roku 2021 odbędzie się w Zielone Świątki czyli w Zesłanie Ducha Świętego 23 maja, natomiast Rocznica I Komunii świętej będzie miała miejsce tydzień później czyli 30 maja – na kilka dni przed uroczystością Bożego Ciała. Serdecznie proszę, aby Rodzice do końca miesiąca września zgłaszali swoich trzecioklasistów, którzy w tym roku rozpoczną w naszym kościele przygotowania do tego sakramentalnego wydarzenia.
  3. Zapraszam też młodzież naszej parafii na pierwsze powakacyjne spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania. Grupa trzecioklasistów licealistów – zapraszam na spotkanie w niedzielę 27 września po Mszy świętej o g. 10-tej, natomiast grupę drugoklasistów licealistów po Mszy świętej o g. 18-tej.
  4. Już niebawem bo w październiku rozpoczniemy regularne spotkania małżeńskiej wspólnoty rodzin w naszej parafii. Poprzez rozmowę, rozważanie Słowa Bożego, refleksję nad tekstami nauczania Kościoła czy też wspólną modlitwę wspólnota pragnie wzajemnej integracji ale również poszukiwania odpowiedzi na współczesne trudności życia. Zachęcam małżonków naszej parafii do zainteresowania tymi spotkaniami, które ich obecność i zaangażowanie mogłyby jeszcze bardziej wzbogacić.
  5. W ostatnią niedzielę września w Kościele będziemy obchodzić Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To zachęta do podjęcia ewangelizacji i niesienia pomocy migrantom w zachowaniu wiary, a także okazywania zrozumienia i solidarności osobom poszkodowanym. Będzie taka okazja za tydzień kiedy odbędzie się również zbiórka ofiar do puszek dla poszkodowanych migrantów w pożarach na wyspie Lesbos.
  6. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

sobota,
26 września 2020

(270. dzień roku)

Sobota, XXV Tydzień zwykły