Spotkania kolędowe: 18-01.2021 - 23.01.2021

Spotkania kolędowe 2021 Kościół parafialny g. 18.00:

• Poniedziałek - 18.01.21r. ul. Kościuszki
  • Wtorek – 19.01.21r. ul. Przyłuskiego – numery nieparzyste
  • Środa – 20.01.2021r. ul. Przyłuskiego – numery parzyste
  • Czwartek – 21.01.21r. ul. Wólczyńska i Orzeszkowej
  • Piątek – 22.01.21r. ul. Przełajowa
  • Sobota – 23.01. 21r. ul. Przelotowa

II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 STYCZNIA 2021 ROKU

• 1. Jutro rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw będą słowa św. Jana Apostoła i Ewangelisty: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15, 5-9).
  • 2. W sobotę, 23 stycznia br. , przypada 8. rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Z tej racji, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie, o g. 19.00, zostanie odprawiona Msza święta.
  • 3. W niedzielę, 24 stycznia br. Będziemy obchodzić Niedzielę Słowa.
  • 4. Odbywają się nasze spotkania kolędowe, tu w kościele, podczas Mszy świętych wieczornych. Przypomnę porządek najbliższego tygodnia… Liczę na Waszą obecność podczas spotkań (przynajmniej przedstawicieli rodzin), a także na okazanie troski wobec powinności utrzymania kościoła i parafii.
  • 5. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 10 STYCZNIA 2021 ROKU

1. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły i trwa do wtorku, 16 lutego, przed Środą Popielcową. Święta Wielkanocne w tym roku wypadną 4 i 5 kwietnia. I Komunia w naszym kościele zaplanowana jest w uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli 23 maja, a rocznica Pierwszej Komunii 30 maja. Boże Ciało zaś 3 czerwca.
  2. Od poniedziałku, 4 stycznia, rozpoczęły się nasze spotkania kolędowe, tu w kościele, podczas Mszy świętych wieczornych. Przypomnę porządek najbliższego tygodnia… Oczekuję Waszej obecności na spotkaniach (przynajmniej przedstawicieli rodzin), a także liczę na okazanie troski wobec powinności utrzymania kościoła i parafii.
  3. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 03 STYCZNIA 2021 ROKU

1. Dzisiaj święto naszej parafii – jest nim Odpust Parafialny. Podczas każdej Mszy świętej modlitwa za wstawiennictwem naszej Patronki. Myślę, że każdy dziś będzie mógł otrzymać pamiątkę z naszego święta w postaci specjalnego wydania miesięcznika „Cuda i Łaski Boże” poświęconego Bł. Marcelinie Darowskiej, nie mówiąc o uzyskanym dziś odpuście, który można ofiarować w intencji jednej osoby zmarłej.
  2. W tym tygodniu wypada pierwszy poniedziałek miesiąca. Od g. 17-tej w naszym kościele będziemy modlić się za zmarłych podczas modlitwy wypominkowej.
  3. We środę, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy świętych tak jak w niedzielę – podczas każdej obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby misji w świecie.
  4. W tym tygodniu przypadnie również pierwszy czwartek miesiąca stycznia. Adoracja eucharystyczna rozpocznie się o g. 17-tej.
  5. Jak ogłaszałem w ostatnią niedzielę od poniedziałku, 4 stycznia, rozpoczną się nasze spotkania kolędowe, tu w kościele, podczas Mszy świętych wieczornych. Szczegółowy wykaz spotkań został podany w mojej odezwie skierowanej do wszystkich parafian. Przypomnę porządek najbliższego tygodnia… Oczekuję Waszej obecności na spotkaniach (przynajmniej przedstawicieli rodzin), a także liczę na okazanie troski wobec powinności utrzymania kościoła i parafii.
  6. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

niedziela,
24 stycznia 2021