XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17 WRZEŚNIA 2017

1. Dzisiaj, w III niedzielę września, obchodzimy 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który obchodzony jest pod hasłem „Nie lękaj się, bo jestem z tobą”.- Przekazujmy nadzieję i ufność w naszych czasach.- Polecamy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.
  2. 17 września przypada też Światowy Dzień Sybiraka. Również dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.
  3. W dalszym ciągu proszę, aby do końca obecnego miesiąca września Rodzice zgłaszali trzecioklasistów, którzy w tym roku rozpoczną w naszym kościele przygotowanie do I Komunii świętej.
  4. Zapraszam na pierwsze powakacyjne informacyjne spotkanie dla Rodziców dzieci, na którym można byłoby omówić możliwości wspólnej pracy formacyjno-integracyjnej. Moim pragnieniem byłoby powstanie w naszej parafii wspólnoty rodzin, która wraz z dziećmi rozwijałaby się poprzez systematyczne spotkania prowadzące do razem podejmowanych działań. To pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w niedzielę 24 września po mszy świętej o g. 10-tej.
  5. W związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim, jaki miał miejsce na początku lipca br. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz podjął decyzję, aby w niedzielę 24 września br., we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Warszawskiej została przeprowadzona zbiórka do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej katedry.
  6. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”.

sobota,
23 września 2017