I NIEDZIELA ADWENTU 03 GRUDNIA 2017 ROKU

1. Podczas Adwentu tradycyjne roraty będą się odbywać w dni powszednie adwentu o brzasku dnia, podczas porannych mszy świętych, o g. 6.45. Szczególne zaproszenie kieruję do dzieci przedszkolnych, ich Rodziców oraz osób najbliższych z ich rodzin – roraty dla nich będą się odbywać w każdy czwartek o g. 6.45. Przewodnikiem w roratach będzie o. Wojciech, który z pomocą św. Józefa będzie nas przygotowywał na świąteczne spotkanie z Panem Jezusem. Zapraszam również dzieci z klas III na adwentową mszę świętą w każdy piątek o g. 18-tej.
  2. Ten najbliższy piątek, 8 grudnia, będzie uroczystością NMP Niepokalanie Poczętej. Specjalnym akcentem uroczystości będzie włożenie przez dzieci pamiątkowych medalików z Niepokalaną. W Maryi dzieci będą miały Orędowniczkę i Opiekunkę na drodze przygotowania do I komunii świętej.
  3. 8 grudnia to uroczystość patronalna Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia. Będzie to okazja do złożenia Siostrom życzeń i podziękowania za Ich obecność wśród nas. W tym dniu w naszym kościele msze święte o g. 6.45, 9.00 i 18.00. Będziemy mogli również uczestniczyć w Godzinie Łaski – od g. 12-tej do 13-tej, o której to Godzinie sama Maryja zapewnia, że nie odmówi nikomu i uzyska dla ubiegających się o nie, potrzebne łaski.
  4. Modlitwa wypominkowa za zmarłych, jak zwykle w pierwszy poniedziałek miesiąca, odbędzie się jutro o g. 17-tej. W najbliższy wtorek kolejny 5 dzień miesiąca, tym razem, grudnia. Nowenna do Bł. Matki Marceliny podczas wieczornej mszy świętej, około g. 18.45. Proszę wpisywać intencje modlitewne kierowane do naszej Patronki.
  5. Kolejne spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się we czwartek, 7 grudnia, o g. 19-tej.
  6. Za tydzień, w niedzielę, w kościele zostanie wystawiony kosz do którego będziemy mogli przynosić artykuły żywnościowe takie jak: cukier, mąka, kasza, ryż, makaron, olej, kawa, herbata, słodycze, bakalie. Utworzą one swoisty bank artykułów, które zostaną rozdzielone dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej. Artykuły te prosimy dostarczać do niedzieli 17 grudnia, aby w tygodniu przed Wigilią mogły dotrzeć do osób potrzebujących.
  7. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”.

piątek,
15 grudnia 2017