UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31 MAJA 2020 ROKU

1. Dzisiejsza uroczystość będzie miała jeszcze drugą odsłonę jutro w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza święta wieczorna o g. 18-tej przypomni nam o drugim dniu Zielonych Świąt. Wcześniej, bo o g. 17.30 odbędzie się pierwsze w tym miesiącu nabożeństwo czerwcowe. Natomiast o g. 16.30 będziemy modlić się za naszych zmarłych, jak zwykle w pierwszy poniedziałek miesiąca.
  2. Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała. W tym roku ze względu na pandemię i obowiązujące nas jeszcze ograniczenia w postaci wymogu zachowania dystansu wzajemnego osób-uczestników liturgii w kościele i na zewnątrz świątyni, moja propozycja przeżycia przez nas tej uroczystości jest następująca. Bardzo proszę by wszystkie rodziny – parafianie naszej wspólnoty zaangażowały się w przygotowanie świątecznego wystroju swoich obejść i domów. Chodzi o to, abyśmy ustroili okna, bramy naszych domów w emblematy, obrazy, kolorowe chorągiewki, które wyrażałyby naszą radość i cześć dla przybywającego do nas Chrystusa Pana. W procesji jako takiej nie będziemy uczestniczyć ale świąteczny wystrój naszych domów wyrazi naszą gotowość na spotkanie z Panem Jezusem. Bo właśnie takie spotkanie z Nim przeżyjemy wtedy kiedy ks. Proboszcz po Mszy świętej o g. 10-tej czyli około g. 11.30 przejedzie z Panem Jezusem wystawionym w monstrancji odkrytym samochodem ulicami naszej parafii. Będę się starał przejechać prawie wszystkimi ulicami – chyba, że niektóre z nich są ślepe – wtedy być może do nich nie dotrę. Będę starał się pobłogosławić wszystkim wobec których przejadę z Panem Jezusem. Oczywiście tegoroczne Boże Ciało to nie tylko sam przejazd ale i nasza adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele. Porządek naszej adoracji będzie następujący: Godz. 12.00 –13.30 ul. Pancerz, Glinianki, Mała, Stary Tor, Łąkowa, Brukowa. Godz. 13.30 – 14.30 ul. 11 Listopada, Warszawska, Ślepa, Zaułek, Staromiejska. Godz. 14.30 – 15.30 ul. Wólczyńska, Przełajowa, Przelotowa, Orzeszkowej, Olszynowa. Godz. 15.30 – 16.30 ul. Kościuszki, Przyłuskiego, Poniatowskiego, Czarnieckiego, Przechodnia, Parkowa. Godz. 16.30 – 17.30 – czas adoracji dla wszystkich i o g. 17.30 zakończenie nabożeństwem czerwcowym. W ten sposób uczcilibyśmy Pana Jezusa w tę uroczystość.
  3. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla kapłanów jest ono zachętą, by wpatrywać siwe wzór Chrystusa jako Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do głębszego przeżywania Eucharystii. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. O szczegółach będę informował w tygodniu. W piątek modlitwa nowennowa do Bł. Matki Marceliny około g. 18.45.
  4. W niedzielę 7 czerwca w uroczystość Trójcy Przenajświętszej podczas Mszy świętej o g. 12-tej grupka dzieci z naszej parafii będzie przeżywać Rocznicę I Komunii świętej. Próba dla dzieci przed rocznicą odbędzie się w sobotę o g. 19-tej. Spowiedź święta dla dzieci rocznicowych oraz dla ich Rodziców i rodzin w piątek od g. 17-tej i podczas Mszy świętej wieczornej aż do wyspowiadania wszystkich.
  5. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

wtorek,
02 czerwca 2020