XV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 LIPCA 2018 ROKU

1. Od jutra, poniedziałku 16 lipca, w dni powszednie, do pierwszych dni miesiąca sierpnia, nie będzie w naszym kościele mszy świętej porannej odprawianej o g. 7.30. Odbywać się będą tylko msze święte wieczorne o g. 18-tej. W niedziele porządek mszy świętych nie ulegnie zmianie.
  2. Jak już wcześniej o tym informowałem, również jutro, wyjątkowo, tym razem w trzeci poniedziałek miesiąca lipca o g. 17-tej – odbędzie się modlitwa wspominkowa.
  3. Za tydzień, od niedzieli 22 lipca, uprzedzając wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa powróci coroczna Akcja św. Krzysztof obchodzona pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jest właściwie 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, trwający do niedzieli 29 lipca. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W tym szczególnym czasie są podejmowane dwie ważne sprawy w naszym zaangażowaniu chrześcijańskim: jedna – w wymiarze misyjnym, skoncentrowana na pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu, druga – bezpieczne korzystanie za środków transportu i duszpasterska troska i modlitwa o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Wszyscy, którzy wezmą udział w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy również przykładają rękę do ewangelizowania świata. Wdzięczność za szczęśliwe kilometry rozlewa się obfitością dobra i Bożej miłości na cały świat. W niedzielę za tydzień będziemy uczestniczyć w obrzędzie poświęcenia pojazdów przy naszym kościele.
  4. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”.

czwartek,
19 lipca 2018