XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13 październik 2019 ROKU

1. Dzisiaj przypada XIX Dzień Papieski obchodzony pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Wesprzyjmy datkiem fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W ten sposób budujemy żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II. W środę 16 października mija 41. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Ojca Świętego Jana Pawła II.
  2. Przypominam o dzisiejszym spotkaniu z dziećmi i Rodzicami w ramach przygotowań do I Komunii świętej - po Mszy świętej o g. 12-tej.
  3. Pielgrzymka autokarowa do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbędzie się we wtorek, 22 października. Wyjazd sprzed naszego kościoła o g. 6.30. Koszt pielgrzymki wynosi 60 zł.
  4. Dzisiaj, 13 października, kolejna 102 rocznica Objawień Fatimskich. Zapraszam naszych parafian do wzięcia udziału w dzisiejszej procesji różańcowej wokół naszego kościoła. Naszą wspólną modlitwę rozpoczniemy o g. 16-tej i pójdziemy ulicami Przyłuskiego, Czarnieckiego, Parkową i Sobieskiego. Zakończymy w kościele adoracją i Błogosławieństwem eucharystycznym.
  5. Jutro, w poniedziałek, 14 października przypada Dzień Edukacji – doroczne święto nauczycieli i wychowawców. W tym dniu w naszym kościele nie będzie mszy świętej porannej. Natomiast po południu o g. 16-tej zostanie odprawiona Msza święta w intencji pracowników przedszkola Sióstr Niepokalanek – będzie to modlitwa w intencji nauczycieli i wychowawców.
  6. W bieżącym roku obchodzimy 35. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – kapłana naszej archidiecezji. W sobotę 19 października w Sanktuarium Bł. Księdza Jerzego, o g. 18-tej, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w rocznicę męczeńskiej śmierci Bł. Męczennika.
  7. Zapraszam do odebrania albumów zawierających historię parafii i relację z uroczystości jubileuszowej. Cena jednego egzemplarza wynosi 40 zł.
  8. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

poniedziałek,
14 października 2019

(287. dzień roku)

Poniedziałek, XXVIII Tydzień zwykły