XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 PAŹDZIERNIKA 2018 ROKU

1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele w Polsce XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W związku z tym Dniem organizowane są rozmaite wydarzenia kulturalne, przekazywane przez radio i telewizję, na które starajmy się zwrócić uwagę planując swój czas. W kościołach, na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeprowadzana jest kwesta, która wesprze materialnie uczniów i studentów pochodzących z ubogich środowisk. Fundusz Fundacji umożliwia młodym ludziom skuteczne wejście na drogę ich kształcenia. Wychodząc z kościoła mamy możliwość wesprzeć to szczytne dzieło.
  2. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – rozpocznie się ono po mszy świętej o g. 10-tej.
  3.  W październiku modlimy się podczas nabożeństw różańcowych codziennie odprawianych o g. 17.15. W piątki zapraszam szczególnie dzieci, w tym uczniów klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii świętej.
  4. Zachęcam do wypisywania imion swoich zmarłych, abyśmy mogli modlić się za nich w wypominkach, podczas Dnia Zadusznego, w każdy poniedziałek listopada, a także przez cały rok w pierwsze poniedziałki miesiąca.
  5. W najbliższą niedzielę chciałbym, abyśmy wsparli swoim datkiem parafialny fundusz służący potrzebom osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Będę wdzięczny za wielkoduszność, która wspomoże te osoby nie tylko z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia ale również w sytuacjach nagłych potrzeb takich osób.
  6. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „idziemy” i „Gość Niedzielny”.

wtorek,
16 października 2018