XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 PAŻDZIERNIKA 2017

1. Podczas zbiórki ofiar przeprowadzonej w ostatnią niedzielę w XVII Dniu Papieskim, przeżywanym pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”, uzyskaliśmy kwotę 1440 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję. Nasz dar został przekazany Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Kartki wypominkowe zostały wyłożone pod figurami św. Antoniego oraz św. Jana Nepomucena. Wypominki będą odbywać się w Dzień Zaduszny, w każdy poniedziałek listopada, a także przez cały rok w pierwsze poniedziałki miesiąca.
  3. W październiku modlimy się na różańcu podczas nabożeństw różańcowych codziennie odprawianych o g. 17.15. W piątki zapraszam szczególnie dzieci, w tym uczniów klas trzecich przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.
  4. Spotkania dla rodzin i dzieci pragnących zaangażować się w tworzenie wspólnoty podejmującej formację chrześcijańską w naszej parafii będą odbywać się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca po mszy świętej o g. 10-tej.
  5. W przyszłą niedzielę, 22 października, Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Tego dnia odbędzie się także zbiórka ofiar na tacę na cele misyjne. Po Niedzieli Misyjnej w Polsce następuje też Tydzień Misyjny, którego hasłem w tym roku będą słowa: Misja w centrum wiary chrześcijańskiej.
  6. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”.

piątek,
20 października 2017