II NIEDZIELA ADWENTU 04 GRUDNIA 2022 ROKU

1. Rozpoczęliśmy nasze rekolekcje adwentowe. W tych najbliższych dniach, do wtorku włącznie, jesteśmy prowadzeni przez ks. Marka Dobrzenieckiego – naszego profesora-rezydenta. Dziś nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy świętych. Jutro i we wtorek nauki podczas Mszy świętych o g. 9.00 i 18.00 oraz podczas liturgii słowa o g. 19.30. Starajmy się tak zaplanować swój czas, aby z rekolekcji skorzystać.

2. Dziś także Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zarówno modlitwą jak i dobrowolną ofiarą, złożoną przy wyjściu z kościoła do puszki, wspomóżmy wspólnoty kościelne znajdujące się poza wschodnią granicą naszej Ojczyzny.

3. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, modlitwa wypominkowa za zmarłych w naszym kościele o g. 17.00.

4. Zapraszam do uczestnictwa w Roratach – Mszy świętej odprawianej w Adwencie ku czci NMP. Od poniedziałku do piątku włącznie Roraty rozpoczynają się o g. 6.30. W sobotę o g. 7.30. Roraty to wyraz naszego czuwania adwentowego w oczekiwaniu na Przyjście Pana. W szczególny sposób zapraszam na Roraty dzieci. W czwartek Roraty są dla dzieci specjalnie dedykowane. Kończą się gorącym, przed wymarszem do szkoły czy do przedszkola, poczęstunkiem. Serdecznie zapraszam.

5. Także dzisiaj zachęcam wszystkich parafian do wielkodusznego wsparcia tych naszych parafian, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Wystawiony został karton, a także wypisane są karteczki z wyszczególnionymi artykułami spożywczymi najpotrzebniejszymi dla przygotowywanych świątecznych paczek. Za wszystkie przynoszone dary już teraz serdecznie dziękuję. Bardzo serdecznie proszę o przynoszenie produktów dobrej jakości. Osoby potrzebujące jedzą na co dzień z reguły najtańsze produkty. Niech więc paczki świąteczne będą dla nich miłą odmianą.

6. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny dystrybuowane w ramach corocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece są w różnych rodzajach – dlatego zapraszam do zakrystii by rozważyć jakie komu są najpotrzebniejsze. Ponadto możemy również otrzymać poświęcone opłatki, które nabywamy za dobrowolną ofiarą. Zapraszam wszystkich chcących je otrzymać.

7. Przypomnę, że w tym tygodniu w czwartek wypadnie uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w naszym kościele w tym dniu o g. 6.30, 9.00 i 18.00. Od g. 12.00 do 13.00 będziemy w kościele uczestniczyć w Godzinie Łaski – adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam!

8. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

piątek,
09 grudnia 2022