II NIEDZIELA ZWYKŁA 19 STYCZNIA 2020 ROKU

1. Przeżywamy obecnie w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Potrwa on do soboty 25 stycznia. Hasło obecnej modlitwy to: Życzliwymi bądźcie! Centralne nabożeństwo ekumeniczne zostanie odprawione w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy przy placu Małachowskiego w czwartek, 23 stycznia o g. 18-tej.
  2. W czwartek, 23 stycznia br. przypada 7. rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Z tej racji w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, o g. 19-tej, zostanie odprawiona Msza święta.
  3. Ojciec Święty Franciszek ustanowił Listem Apostolskim Misericordia et misera Niedzielę Słowa Bożego, która będzie obchodzona zawsze w III niedzielę zwykłą w ciągu roku. W tym roku Pierwsza Niedziela Słowa Bożego przypada 26 stycznia 2020 roku.
  4. Wznawiamy spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania. I tak: zapraszam grupę młodzieży pierwszych klas szkół średnich w niedzielę 19 stycznia po Mszy świętej o g. 10-tej, natomiast młodzież z klas VIII zapraszam w tę samą niedzielę 19 stycznia na pierwsze spotkanie po Mszy świętej wieczornej o g. 18-tej.
  5. Od jutra, poniedziałku, 20 stycznia, będę kontynuował wizytę duszpasterską wśród parafian. I tak udam się …
  6. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

sobota,
25 stycznia 2020