VI NIEDZIELA WIELKANOCY 22 MAJA 2022 ROKU

  1. Za tydzień, w niedzielę, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 40 dni po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Proszę pamiętać o Spowiedzi świętej i Komunii świętej wielkanocnej. W naszym kościele uroczystość jubileuszowa 600-lecia osiedla Buraków. Uroczysta Msza święta o g. 10.00. Będziemy modlić się za naszych przodków i poprzedników, którzy swoim życiem tworzyli historię tej ziemi. W związku z uroczystością jubileuszową zbiórka przygotowująca ministrantów do tego wydarzenia odbędzie się w najbliższą środę o g. 19.00. 
  2. Po dzisiejszej, VI Niedzieli Wielkanocnej, przypadają kolejno w poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe – jest to tradycyjny czas modlitw o urodzaje, prośba o to, aby Pan Bóg uchronił nas od głodu. Dziś szczególnie ważne dla rolników, aby spadł deszcz, nie było suszy. 
  3. W tym tygodniu również rozpoczniemy duchowe przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Będzie to modlitewna nowenna – rozpocznie się w najbliższy piątek. Będzie się odbywać podczas nabożeństw majowych. 
  4. Po raz pierwszy od beatyfikacji, w sobotę 28 maja, będziemy przeżywać wspomnienie liturgiczne Bł. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Już dzisiaj zachęcamy do wspólnej modlitwy w tym dniu. 
  5. Trwają przygotowania do I Komunii świętej w naszej parafii. Termin tego wydarzenia to 5 czerwca – uroczystość Zielonych Świątek. Natomiast spotkanie przygotowujące grupę naszej młodzieży do sakramentu Bierzmowania odbędzie się dzisiaj o g. 19.00. 
  6. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

Dzisiaj jest

sobota,
28 maja 2022

(148. dzień roku)

¦więta

Sobota, VI Tydzień Wielkanocny
Rok C, II
Dzień Powszedni