IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 MARCA 2020 ROKU

1. Nadal przeżywamy szczególny czas zagrożenia epidemicznego. Zdajemy sobie sprawę, że jest to czas naszej odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Również tu w naszej wspólnocie kościelnej. Chciejmy tym czasie wykazać się dyscypliną i odpowiedzialnością, które pozwolą przezwyciężyć epidemię. Starajmy się w tym czasie pozostawać w naszych domach i cierpliwie odbyć w ten sposób tę swoistą kwarantannę. Korzystajmy z udzielonej dyspensy odnoszącej się do naszego uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej i przeżywajmy Mszę świętą za pośrednictwem telewizji lub radia. W kościele podczas nabożeństw zachowajmy bezpieczne odległości pomiędzy sobą. Osoby mające obawy przy udzielaniu Komunii świętej niech przyjmują Najświętszy Sakrament na rękę zachowując należny szacunek i postawę wobec Pana Jezusa eucharystycznego. Miejmy nadzieję, że w ten sposób pokonamy koronawirusa.
  2. We wtorek 24 marca Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Obchodzony jest w rocznicę tragicznej śmierci rodziny Ulmów (dziś kandydatów na ołtarze), zamordowanych wraz z ukrywanymi przez siebie Żydami za okazaną im pomoc.
  3. W środę, 25 marca br. przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego albo też w dawnej tradycji święto Matki Bożej Zagrzewnej. W naszym kościele w tym dniu Msze święte o g. 8.00, 9.00 i 18-tej.
  4. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dla dzieci o g. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o g. 17.15. W Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 17-tej.
  5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę marca, zmiana czasu z zimowego na letni. Przestawiamy zegarek o godzinę do przodu – z 2 na 3.
  6. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

niedziela,
29 marca 2020