I NIEDZIELA ADWENTU 01 GRUDNIA 2019 ROKU

1. Dzisiaj 1 grudnia, I Niedziela Adwentu. Tradycyjne Roraty będą się odbywać w dni powszednie Adwentu podczas porannych Mszy świętych o g. 6.45. W II Niedzielę Adwentu rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Piotr Staniewicz – dyrektor Archidiecezjalnego Archiwum.
  2. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca wypominki za zmarłych o g. 17-tej.
  3. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia chcielibyśmy włączyć się do udziału w Akcji „Paczka na Kresy”, którą Polska Fundacja Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom, współorganizuje z Polską Fundacją Narodową, Mazowieckim Kuratorem Oświaty, Pocztą Polską oraz Mazowieckim OHP. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy Świętych będzie wystawiony kosz, do którego będą zbierane: produkty spożywcze, słodycze, medykamenty, chemia domowa, kremy, środki opatrunkowe. Świetnym załącznikiem do paczek mogą być kalendarze na 2020 r. o tematyce związanej z Polską, a także kartki świąteczne z życzeniami. Nie przyjmujemy: ubrań, artykułów papierniczych, zabawek (pluszaków), książek ani podręczników.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Czwartek to jednocześnie 5 dzień w miesiącu – dzień nowenny do Bł. Matki Marceliny. Przypominam o intencjach skierowanych do naszej Patronki. Nowenna rozpocznie się około g. 18.45. W piątek możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej od g. 17-tej. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP od g. 17-tej.
  5. Dary, które posłużą do sporządzenia świątecznych paczek dla naszych parafian niezamożnych będziemy zbierać w drugim tygodniu Adwentu.
  6. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

wtorek,
10 grudnia 2019