UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31 MAJA 2020 ROKU

  1. Dzisiejsza uroczystość będzie miała jeszcze drugą odsłonę jutro w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza święta wieczorna o g. 18-tej przypomni nam o drugim dniu Zielonych Świąt. Wcześniej, bo o g. 17.30 odbędzie się pierwsze w tym miesiącu nabożeństwo czerwcowe. Natomiast o g. 16.30 będziemy modlić się za naszych zmarłych, jak zwykle w pierwszy poniedziałek miesiąca.
  2. Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała. W tym roku ze względu na pandemię i obowiązujące nas jeszcze ograniczenia w postaci wymogu zachowania dystansu wzajemnego osób-uczestników liturgii w kościele i na zewnątrz świątyni, moja propozycja przeżycia przez nas tej uroczystości jest następująca. Bardzo proszę by wszystkie rodziny – parafianie naszej wspólnoty zaangażowały się w przygotowanie świątecznego wystroju swoich obejść i domów. Chodzi o to, abyśmy ustroili okna, bramy naszych domów w emblematy, obrazy, kolorowe chorągiewki, które wyrażałyby naszą radość i cześć dla przybywającego do nas Chrystusa Pana. W procesji jako takiej nie będziemy uczestniczyć ale świąteczny wystrój naszych domów wyrazi naszą gotowość na spotkanie z Panem Jezusem. Bo właśnie takie spotkanie z Nim przeżyjemy wtedy kiedy ks. Proboszcz po Mszy świętej o g. 10-tej czyli około g. 11.30 przejedzie z Panem Jezusem wystawionym w monstrancji odkrytym samochodem ulicami naszej parafii. Będę się starał przejechać prawie wszystkimi ulicami – chyba, że niektóre z nich są ślepe – wtedy być może do nich nie dotrę. Będę starał się pobłogosławić wszystkim wobec których przejadę z Panem Jezusem. Oczywiście tegoroczne Boże Ciało to nie tylko sam przejazd ale i nasza adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele. Porządek naszej adoracji będzie następujący: Godz. 12.00 –13.30 ul. Pancerz, Glinianki, Mała, Stary Tor, Łąkowa, Brukowa. Godz. 13.30 – 14.30 ul. 11 Listopada, Warszawska, Ślepa, Zaułek, Staromiejska. Godz. 14.30 – 15.30 ul. Wólczyńska, Przełajowa, Przelotowa, Orzeszkowej, Olszynowa. Godz. 15.30 – 16.30 ul. Kościuszki, Przyłuskiego, Poniatowskiego, Czarnieckiego, Przechodnia, Parkowa. Godz. 16.30 – 17.30 – czas adoracji dla wszystkich i o g. 17.30 zakończenie nabożeństwem czerwcowym. W ten sposób uczcilibyśmy Pana Jezusa w tę uroczystość.
  3. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla kapłanów jest ono zachętą, by wpatrywać siwe wzór Chrystusa jako Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do głębszego przeżywania Eucharystii. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. O szczegółach będę informował w tygodniu. W piątek modlitwa nowennowa do Bł. Matki Marceliny około g. 18.45.
  4. W niedzielę 7 czerwca w uroczystość Trójcy Przenajświętszej podczas Mszy świętej o g. 12-tej grupka dzieci z naszej parafii będzie przeżywać Rocznicę I Komunii świętej. Próba dla dzieci przed rocznicą odbędzie się w sobotę o g. 19-tej. Spowiedź święta dla dzieci rocznicowych oraz dla ich Rodziców i rodzin w piątek od g. 17-tej i podczas Mszy świętej wieczornej aż do wyspowiadania wszystkich.
  5. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

Dzisiaj jest

wtorek,
02 czerwca 2020

(154. dzień roku)

Święta

Wtorek, IX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. męcz. Marcelina i Piotra