XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 WRZEŚNIA 2018 ROKU

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania, któremu tym razem towarzyszy motto „W poszukiwaniu drogi” nawiązującego XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów Młodzież, wiara i rozeznanie powołania mającego się odbyć w Rzymie w październiku br. W dniach tego tygodnia będziemy modlić się w intencjach uczniów i nauczycieli o dobre przygotowanie młodego pokolenia do budowania szczęśliwej przyszłości naszej Ojczyzny.
  2. W tym tygodniu w czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy o krzyżach przy naszych domach i na ulicach – zadbajmy o ich wygląd, pamiętajmy też o krzyżach naszych bliźnich i wspierajmy ich modlitwą.
  3. Informacja dla Rodziców dzieci z klas III-cich szkoły podstawowej: w przyszłym 2019 roku I komunia święta w naszym kościele odbędzie się 9 czerwca; rocznica I komunii świętej tegorocznej odbędzie się 16 czerwca. Proszę, aby przez obecny miesiąc wrzesień Rodzice zgłaszali trzecioklasistów, którzy w tym roku rozpoczną w naszym kościele przygotowania do tego sakramentu.
  4. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”.

sobota,
22 września 2018