XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13 SIERPNIA 2017

1. Msze święte poranne w dni powszednie powracają od jutra, czyli od poniedziałku, 14 sierpnia na swoją stałą godzinę w wakacje czyli 7.30.
  2. Dzisiaj 13 sierpnia – jak to zapowiadałem przed tygodniem – w roku jubileuszowym 100-lecia objawień w Fatimie, zapraszam na wspólną modlitwę różańcową w tym dniu fatimskim. Rozpoczniemy nasz różaniec fatimski o g. 17-tej.
  3. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP – w tradycji ludowej zwana również Świętem Matki Bożej Zielnej. W czasie każdej mszy świętej po komunii świętej będzie się odbywał obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  4. 15 sierpnia jest również Świętem Wojska Polskiego. Z tej okazji, jak również w 96. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. w tym dniu msza święta o g. 10.00 odbędzie się z udziałem kombatantów, Burmistrza Łomianek, władz miasta, samorządowców. Modlić się będziemy za wszystkich, którzy oddali swe życie dla odzyskania naszej Ojczyzny. Po mszy świętej nastąpi przemarsz uczestników uroczystości do pomnika „Miejsce uświęcone krwią poległych za wolność Ojczyzny”, znajdującego się przy ulicy Parkowej. Tu w latach 1939-1942 Niemcy rozstrzelali 22 Polaków. W ostatniej części uroczystości przy pomniku złożone zostaną wieńce, a także w miejscu faktycznych straceń w pobliskim wąwozie Lasku Młocińskiego.
  5. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”, a także „Naszego Dziennika”.

sobota,
19 sierpnia 2017