II NIEDZIELA ZWYKŁA 19 STYCZNIA 2020 ROKU

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Potrwa on do soboty 25 stycznia. Hasło obecnej modlitwy to: Życzliwymi bądźcie! Centralne nabożeństwo ekumeniczne zostanie odprawione w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy przy placu Małachowskiego w czwartek, 23 stycznia o g. 18-tej.
  2. W czwartek, 23 stycznia br. przypada 7. rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Z tej racji w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, o g. 19-tej, zostanie odprawiona Msza święta.
  3. Ojciec Święty Franciszek ustanowił Listem Apostolskim Misericordia et misera Niedzielę Słowa Bożego, która będzie obchodzona zawsze w III niedzielę zwykłą w ciągu roku. W tym roku Pierwsza Niedziela Słowa Bożego przypada 26 stycznia 2020 roku.
  4. Wznawiamy spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania. I tak: zapraszam grupę młodzieży pierwszych klas szkół średnich w niedzielę 19 stycznia po Mszy świętej o g. 10-tej, natomiast młodzież z klas VIII zapraszam w tę samą niedzielę 19 stycznia na pierwsze spotkanie po Mszy świętej wieczornej o g. 18-tej.
  5. Od jutra, poniedziałku, 20 stycznia, będę kontynuował wizytę duszpasterską wśród parafian. I tak udam się …
  6. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

Dzisiaj jest

sobota,
25 stycznia 2020

(25. dzień roku)

Święta

Sobota, II Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła