II NIEDZIELA ZWYKŁA 16 STYCZNIA 2022 ROKU

 1.  Pierwsze spotkanie synodalne odbędzie się dzisiaj w naszym kościele o g. 15.00. Zapraszam wszystkich parafian, którzy chcieliby zaangażować się w dzieło wspólnej troski o sposób istnienia i działania naszej wspólnoty parafialnej. 
 2. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będziemy obchodzić w dniach 18 – 25 stycznia pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”(Mt 2,2). 
 3. W niedzielę, 23 stycznia br., przypada 9. Rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. 
 4. W 2022 roku Niedziela Słowa Bożego przypada 23 stycznia. To papież Franciszek ustanowił Niedzielę Słowa Bożego, która ma się odbywać co roku w trzecią niedzielę liturgicznego okresu zwykłego. 
 5. Kontynuujemy nasze spotkania kolędowe. I tak w tym tygodniu odbędą się one w następującym porządku: 17 stycznia w poniedziałek zapraszam mieszkańców ul. Kościuszki; 18 stycznia we wtorek mieszkańców ul. Przyłuskiego po stronie numerów nieparzystych; 19 stycznia we środę zapraszam mieszkańców ul. Przyłuskiego po stronie numerów parzystych; 20 stycznia we czwartek mieszkańców ul. Wólczyńskiej i ul. Orzeszkowej; 21 stycznia w piątek zapraszam mieszkańców ul. Przełajowej; 22 stycznia w sobotę mieszkańców ul. Przelotowej. Nasze spotkania kolędowe rozpoczynają się o g. 18-tej, dla chętnych może to być g. 17.25 – wtedy zaczynamy od modlitwy różańcowej. 
 6. Powracamy do spotkań z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej. Spotkania odbywają się podczas Mszy świętej o g. 12.00. Również młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała swoje spotkanie w przyszłą niedzielę, 23 stycznia, po Mszy świętej wieczornej o g. 18.00. 
 7. Spotkanie z Bł. Matką Marceliną poprzez rozważanie Jej tekstów odbędzie się dzisiaj o g. 19-tej. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie. Zapraszamy wszystkich chętnych. 
 8. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 09 STYCZNIA 2022 ROKU

 1.  Dzisiejsza niedziela Święta Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się liturgiczny okres zwykły i trwa do wtorku (1 marca) przed Środą Popielcową. Święta Wielkanocne w tym roku wypadną 17 i 18 kwietnia. Pierwsza Komunia święta w naszym kościele zaplanowana jest na 5 czerwca – będzie to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a rocznica Pierwszej Komunii na 12 czerwca, na cztery dni przed Bożym Ciałem, 16 czerwca. 
 2. Od poniedziałku będziemy kontynuować nasze spotkania kolędowe. I tak w tym tygodniu odbędą się w następującym porządku: 10 stycznia w poniedziałek zapraszam mieszkańców ul. 11 Listopada – nr 72 do 56 oraz mieszkańców ul. Zaułek i Ślepa; 11 stycznia we wtorek mieszkańców ul. 11 Listopada po stronie numerów parzystych – nr 48c do nr 22a; 12 stycznia we środę od nr 22 do końca ulicy po stronie numerów parzystych, a po stronie nieparzystej od nr 55 do nr 45a; 13 stycznia we czwartek po stronie nieparzystej od nr 45 do końca ulicy; 14 stycznia w piątek zapraszam mieszkańców ulicy Warszawskiej - od ul. Brukowej do Olszynowej włącznie; 15 stycznia w sobotę nadal mieszkańcy ul. Warszawskiej – od ul. Olszynowej do końca. Nasze spotkania kolędowe rozpoczynają się o g. 18-tej, dla chętnych może to być g. 17.25 – wtedy zaczynamy od modlitwy różańcowej. 
 3. Nadszedł termin zwrotu ankiet synodalnych. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi w nich zawarte. Przygotowywane jest spotkanie synodalne w kościele w następną niedzielę 16 stycznia o g. 15.00. Wszystkich zainteresowanych już dziś zapraszam. Od przyszłej niedzieli powracamy do spotkań z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej. Spotkania odbywają się podczas Mszy świętej o g. 12.00. 
 4. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

Dzisiaj jest

czwartek,
20 stycznia 2022

(20. dzień roku)

Święta

Czwartek, II Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Fabiana, papieża i męcz. albo wsp. św. Sebastiana, męcz.