UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20 MAJA 2018 ROKU

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszym kościele przeżywamy I komunię świętą (podczas mszy świętej o g. 10-tej). W przyszłą niedzielę Rocznica I komunii świętej – również podczas mszy świętej o g. 10-tej. Próba dla dzieci przed rocznicą odbędzie się w piątek o g. 19.15. W sobotę natomiast możliwość spowiedzi świętej dla dzieci rocznicowych oraz ich Rodziców.
  2. Kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Zachęcam, aby skorzystać w tym czasie i spełnić obowiązek chrześcijański, który przypominają nam przykazania kościelne. Jutro, w poniedziałek tradycyjnie, drugi dzień Zielonych Świąt, którym jest święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte w tym dniu o g. 6.45 oraz o g. 18-tej.
  3. Pielgrzymi z naszej parafii udają się dziś na uroczystość koronacji czcigodnego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej odbywającej się w Warce. Wyjazd o g. 15-tej. Sama uroczystość koronacji rozpocznie się o g. 18-tej.
  4. Przygotowywana pielgrzymka autokarowa do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu została przełożona na termin czerwcowy, o którym poinformuję w ostatnim tygodniu tego miesiąca.
  5. Na zebranie organizacyjne we środę 23 maja zapraszam Parafialną Radę Duszpasterską oraz osoby zaangażowane w przygotowanie wystroju ołtarzy do procesji podczas uroczystości Bożego Ciała.
  6. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla kapłanów jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do tego, by głębiej przeżywać Eucharystię.
  7. Wspólnota Rodzin w naszej parafii zaprasza na kolejne formacyjne spotkanie. Odbędzie się ono za tydzień, w niedzielę, 27 maja, po mszy świętej o g. 10-tej.
  8. Ofiary na kwiaty, które przystroją ołtarze procesji podczas uroczystości Bożego Ciała, można składać do skarbony pod figurą św. Jana Nepomucena.
  9. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”.

sobota,
26 maja 2018