II NIEDZIELA WIELKANOCY – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11 KWIETNIA 2021 ROKU

1. Dzisiaj w święto Miłosierdzia Bożego dziękujemy Panu Jezusowi Miłosiernemu za Jego miłość, której doznajemy w każdej Eucharystii, za Jego wizerunek Pana Miłosiernego, który jest w naszym kościele, za modlitwę Koronki do Miłosierdzia Bożego i za to, że Pan Jezus wzywa nas do czynienia miłosierdzia. W naszym kościele nabożeństwo Godziny Miłosierdzia dziś o g. 15-tej. Święto Miłosierdzia Bożego rozpoczyna także Tydzień Miłosierdzia Bożego. Jest to również dzień patronalny organizacji Caritas, która obchodzi w tym dniu swoje Międzynarodowe Święto. Caritas działa w Polsce, w każdej diecezji, a także w parafiach. Jest to okazja, żeby podziękować Bogu za tysiące pracowników i wolontariuszy Caritas, którzy działają również w naszej parafii.
  2. W środę (14 kwietnia) przypada Święto Chrztu Polski. Ma ono upamiętniać wydarzenie, które było fundamentem państwa polskiego, i jednocześnie skłaniać do wdzięczności, zadumy i zastanowienia się nad tym, co każdy z nas może zrobić dla dobra Ojczyzny.
  3. Podczas ostatniej zbiórki do puszek na rzecz uczelni katolickich i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego uzyskaliśmy kwotę 540 zł. Za złożone ofiary serdecznie dziękuję.
  4. W najbliższy poniedziałek będziemy modlić się za naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej o g. 17-tej.
  5. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

niedziela,
18 kwietnia 2021