I NIEDZIELA ADWENTU 28 LISTOPADA 2021 ROKU

  1. W ostatniej zbiórce datków wspomagających naszych siostry i braci migrantów uzyskaliśmy kwotę 690 zł, która została przekazana na konto Archidiecezji Warszawskiej z dopiskiem „pomoc dla migrantów”. Za wszystkie ofiary złożone na ten cel serdecznie wszystkim dziękuję – Bóg zapłać! 
  2. Jutro, w poniedziałek, modlitwa wypominkowa w naszym kościele za naszych zmarłych o g. 17.00. W listopadzie modlimy się za zmarłych w każdy poniedziałek tego miesiąca. 
  3. Od dzisiaj, przeżywając pierwszą niedzielę Adwentu, weszliśmy w czas szczególnego oczekiwania na Przyjście Zbawcy. Chodzi o naszą mobilizację duchową – wykazanie się w swoim codziennym życiu i działaniu gotowością do spotkania z Bogiem, który mnie osądza pragnąc mojego zbawienia. Taką wrażliwość na przychodzącego Pana Boga w Adwencie pomagają nam ukształtować w sercach Roraty. W tym roku możemy w nich uczestniczyć w naszym kościele. Od poniedziałku do piątku włącznie będą się rozpoczynać o g. 6.50. W soboty o g. 7.30. W niedziele Adwentu roraty się nie odbywają. Zachęcam do skorzystania z okazji przeżycia takiej adwentowej przygody. 
  4. W dzisiejszą I Niedzielę Adwentu we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar na tacę, która jest przeznaczona na utrzymanie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie. 
  5. Już dzisiaj w naszym kościele wystawiony jest karton w którym będziemy mogli składać nasze dary dla osób potrzebujących w naszej parafii. Za tydzień w niedzielę pojawią się karteczki na których zostaną wyszczególnione artykuły spożywcze, które okażą się potrzebne do uzupełnienia zawartości przygotowywanych paczek świątecznych. Za wszystkie przyniesione artykuły już dzisiaj serdecznie dziękuję. 
  6. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu będziemy modlić się i wspierać materialnie Kościół na Wschodzie, a także wesprzemy naszymi datkami do puszki osoby potrzebujące w naszej parafii. 
  7. Zachęcam do lektury tygodników katolickich „Gość Niedzielny” oraz „Idziemy”.

Dzisiaj jest

sobota,
04 grudnia 2021

(338. dzień roku)

Święta

Sobota, I Tydzień Adwentu
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Jana Damasceńskiego, prezb. i dr Kościoła albo wsp. św. Barbary, dziewicy i męcz.